Do czego służy serwis GPS?

Na stronie umieszczone są pliki z punktami orientacyjnymi (waypoints) i trasami (routes) znakowanych pieszych szlaków turystycznych. Szczegółowe opisy umieszczone są w przewodnikach wydanych przez APEIRON.

Kujawsko-pomorskie dla każdego (wydanie 2, 2011) - trasy na odbiornik GPS

W przewodniku Kujawsko-pomorskie dla każdego. Przewodnik turystyczny po najciekawsze miejscach województwa wydanym w 2011 r. zostały opsane trasy 19 wycieczek. Dla ułatwienia podróżowania przygotowano wycieczki w postaci plików składających się z współrzędnych geograficznych obiektów połączonych w trasy. Pliki przygotowano w programie GPSman; można je ściągnąć w postaci surowego
pliku dla GPSman,
pliku *.gpx obsługiwanego przez większość programów nawigacyjnych lub
pliku *.kml dla Google Maps.

Atrakcje Bydgoszczy i okolic - trasy na odbiornik GPS

W przewodniku Atrakcje Bydgoszczy i okolic. Najciekawsze wycieczki dla zmotoryzowanych wydanym w 2011 r. i opracowanym na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy zostały opsane trasy 5 wycieczek. Dla ułatwienia podróżowania przygotowano wycieczki w postaci plików składających się z współrzędnych geograficznych obiektów połączonych w trasy. Pliki przygotowano w programie GPSman; można je ściągnąć w postaci surowego
pliku dla GPSman,
pliku *.gpx obsługiwanego przez większość programów nawigacyjnych lub
pliku *.kml dla Google Maps.

Piesze szlaki turystyczne w plikach dla odbiorników GPS

Tu możesz pobrać pliki wszystkich pieszych szlaków turystycznych (routes) z rejonu Borów Tucholskich i okolic miast: Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Grudziądza, Świecia nad Wisłą, Chełmna, Żnina i Koronowa. Dane zaktuakizowane na 2006 r.
Ściągnij wszystkie szlaki w plikach dla programu GPSman.
Ściągnij wszystkie szlaki w plikach *.gpx obsługiwanych przez większość programów nawigacyjnych. Ściągnij wszystkie szlaki w plikach *.kml dla Google Maps.

Formaty plików

Pliki zostały przygotowane w programie GPSman (dostępnym w Internecie) na podstawie danych pomiarowych zebranych przez Włodzimierza Bykowskiego odbiornikiem Garmin e-map. Pliki *.gpx i *.kml zostały wygenerowane funkcją eksportowania. Możliwość wgrywania plików do odbiorników GPS uzależniona jest od danego modelu i posiadanego oprogramowania.

Prawo do plików

Włodzimierz Bykowski zezwala na dowolne wykorzystywanie plików do odbiorników GPS do użytku własnego, a więc ich kopiowanie, edytowanie, modyfikowanie, etc.; zezwala się również na wykorzystywanie plików do opracowywania treści turystycznej map pod warunkiem podania źródła pochodzenia treści merytorycznej z podaniem strony www.apeiron.datum.pl.